Zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti (The Law of Attraction) byl v poslední době zpopularizován knihou a filmem Tajemství od spisovatelsky Rhonda Byrne. Byl představen jako něco tajného, co bylo cíleně skrýváno před veřejností a ze znalosti tohoto zákonu profitovala jenom vybraná hrstka bohatých lidí.

Film Tajemství (2006) přinesl Zákon přitažlivosti celé veřejnosti a stal se z toho mezinárodní hit. V tomto filmu vystupovali známý učitelé osobního rozvoje jako Bob Proctor, Jack Canfield, Joe Vitale, John Grey a Marci Schimoff a také kvantový fyzici John Hagelin a Fred Alan Wolf.

Nejvíce se o Zákonu přitažlivosti začalo mluvit, když známá americká moderátorka Oprah Winfrey věnovala tomuto tématu až dvě z její show. To nastartovalo velký zájem u veřejnosti.

Zákon přitažlivosti se skládá ze třech kroků:

  • žádejte – je potřebné vyslat do vesmíru vibrace toho, co chcete
  • věřte – že dostanete, co jste žádali
  • přijímejte – buďte připraveni, že dostanete, o co jste žádali

Zde seznam kroků končí, co se stalo velkou kritikou a později všichni autoři k tomuto seznamu přidávají ještě jeden krok:

  • konejte – uskutečňujte inspirované akce a pracujte na materializaci svého snu

Mnoho lidí si totiž myslelo, že stačí si jenom něco přát, věřit, že to dostanou, a náhle jim to spadne do klína. Tak to ale nefunguje. První dva kroky (žádejte a věřte) vám pomohou otevřít své vnímání novým příležitostem, které pokud využijete, tak se můžete posunout směrem k dosažení svého cíle. Potřebujete být otevřeni tomuto vnímání a tyto příležitosti využít, tj. konat, aby pro vás Zákon přitažlivosti mohl fungovat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..