Jak odpustit

Odpuštění je velmi důležitá věc, která vám často může bránit v prožívání života naplno. Asi každému z nás se stává, že nás někdo v minulosti zranil, že nás někdo zklamal… otázkou je, jak se k tomu postavíte.

Velmi častou reakcí je, že začněte obviňovat daného člověka za všechny problémy, které vám tím způsobil, za emocionální trauma, za finanční problémy, problémy ve vztazích, problémy v práci, a prostě za kompletně zpackaný život. Ale obviňováním se nikam neposunete. Obviňování vás bude tahat dolů.

Vy máte svůj život ve vlastních rukou a můžete se vždy rozhodnout, zda necháte, aby vás externí události oslabili, nebo aby vás naopak posilnili.

Odpuštění je jediný způsob, jak nechat minulost být a vrhnout se do nové vzrušující budoucnosti tím, že budete naplno prožívat přítomnost.

Jak odpustit?

Je důležité si uvědomit, že odpuštění nejsou jenom nějaká slova. Odpuštění je především pocit… pocit uvolnění, pocit svobody. Když někomu opravdu odpustíte, váš život nabere nových výšek.

Prvním krokem je odpustit sám sobě – mít se rád takový, jaký jsem. Až potom můžete odpustit jiným. Můžete jim to říci, ale nemusíte, můžete jim odpustit také ve vlastní mysli. Je důležité si uvědomit, že můžete odpustit jiným, i když již nejsou mezi vámi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..