Posloucháte pravidelně audio knihy?

Audio knihy jsou rychlý a pohodlný způsob, jak získat znalosti z nějaké knihy bez toho, abyste knihu přečetli. Někteří lidé rádi přijímají informace vizuálně, ale pokud je váš dominantní smysl zvuk, tak upřednostníte před čtením knihy raději jiní poslech.

Dříve se audio knihy nahrávali na kazety, později na CD a v dnešní době je ideální formou MP3 na CD nebo ke stažení. MP3 můžete poslouchat při jízdě autem, nebo přes MP3 přehrávač nebo mobil.

Audio knihy ale často neobsahují kompletní verzi knihy. Kniha ve formě audia by mohla představovat mnoho hodin a často se stává, že audio knihy obsahují zkrácenou verzi knihy. Také, pokud kniha obsahovala dialogy mezi vícero postavami, při audio knize většinou všechno čte jeden člověk a můžete při poslechu ztrácet pojetí, kdo co řekl. Proto se text pro audio knihu zkracuje.

Jinou možností, tak rychle získat informace na nějaké zajímavé téma jsou záznamy z přednášek. Řečník na přednášce vybere na dané téma to nejlepší, doplní to vlastními příklady a vy můžete získat originální pohled na danou problematiku z jiného uhlu.

Tak či tak, audio knihy a jiné audio záznamy jsou velmi dobrou pomůckou, jak se rychleji naučit, co potřebujete, protože audio knihy můžete poslouchat v čase, kde byste jinak jenom čekali a nic nedělali.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..