Metoda Rychločtení

Rychločtení je metoda, jak se rychle prolouskat knihou. Poznáme vícero druhů rychločtení. Velmi často jsou tyto metody založeny na snaze číst vizuálně. Většina lidí totiž čte zvukově, a to je zpomaluje při čtení. Pokud dokážete rozšířit své zorní pole a použít periferní vidění, tak dokážete obsáhnout text rychleji. Také můžete číst více řádků  najednou.

Není ale důležité, zda dokážete text rychle přečíst. Tajemství rychločtení je v tom, zda si daný text dokážete zapamatovat, zda dokážete vybrat to podstatné a zda jste schopni tyto informace předat dále.

Proto správná technika rychločtení musí dokázat, abyste text přečetli a také si jej mohli vybavit, když budete potřebovat. Doporučuje se při čtení používat různé pomůcky, jako zvýrazňovače, barevné propisky apod.

Ta skutečná revoluce v učení ale nastane, když se před čtením také mentálně připravíte. Plně se koncentrujete, správně si rozplánujete čtení knihy, abyste konstantním tempem knihu dočetli v stanoveném čase a ideálně např. za dvě hodiny o ní dokázali již fundovaně mluvit a diskutovat s ostatními.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..